Kanda


Sielska, niziolska kraina. Rozciąga się od Gór Kandyjskich na zachodzie i północy, do Puszczy Lothariańskiej na wschodzie i wspólnego miasta Tyraelien na południu, które Kanda dzieli z Tamss. Hrabstwo pozostające we władztwie Imperium Lothariańskiego.
Tereny Kandy są żyzne co sprawia, że podstawą gospodarki jest tu uprawa roli oraz hodowla zwierząt. Stolicą Kandy jest miasto o tej samej nazwie i tam mieszczą się najważniejsze władze łącznie z gubernatorem zarządzającym tymi terenami. Rzeka Sleava ogarnia swymi licznymi odnogami sporą część Kandy i umożliwia transport rzeczny.
Kanda zwana jest także Kwiecistą Krainą ze względu na upodobanie niziołków do tych roślin, których w przydomowych ogródkach oraz w parkach i na skwerach miejskich jest wręcz zatrzęsienie. Mieszkańcy są spokojni i przyjaźni, jednak samo to nie pozwoliłoby im cieszyć się uwielbionym przez nich spokojem i statecznością, stąd też znakomicie zorganizowane struktury straży miejskiej i zdecydowanie w egzekwowaniu prawa. Odstrasza to mącicieli i rabusiów, którzy nie tylko nie są tu tolerowani, ale spotykają się z otwartym i zorganizowanym oporem.
Stosunki z Tamss są przyjazne do momentu gdy wchodzi się na grunt techniki. Zbyt często szczątki gnomich wynalazków "do niedawna latających" lądują awaryjnie w ogrodach i na polach kandyjskich. Wynalazcy gnomi nie są tolerowani a ci co bardziej hałaśliwi i niebezpieczni są odsyłani do Tamss. Częstym i trafnym powiedzeniem w stosunku do gnomich sąsiadów zdaje się to, że nie potrzeba wrogów, jeśli się ma takich przyjaciół.