Pustynia Cieni


Trudno powiedzieć coś konkretnego o Pustyni Cieni, co jednocześnie pasowałoby do całości jej obszaru. Głównie z powodu niejednorodności krainy, w której skład wchodzi tajemniczy las, oazy o wspólnych prapoczątkach jednak zupełnie odmiennych mieszkańcach, dorzecze wielkiej rzeki wypływającej wprost z serca pustyni, a także ogromne miasto portowe z dziesiątkami tawern, gildii, kramów i świątyń.
Jeśli rozchodzi się o politykę, to obszary te można uznać za prawdziwy tygiel: imperialne interesy Kruumshu, które z pogranicza pustyni uczyniły front w wojnie z elfami z Ta-Quenda Lun, wrzuceni w wir wojny mieszkańcy oaz Badrun i Fullah, wraz ze swoim skrajnie różnym do niej nastawieniem, no i kupcy, wezyrowie z Telim al Sylah i Szach, którzy każdą okazję wykorzystają do zdobycia większej ilości brzęczących monet i władzy.
Prócz tego pozostają takie miejsca jak Ilumia, czy Półwysep Sylah, które przyciągają dziesiątki poszukiwaczy przygód, rządnych sławy i bogactwa, a znajdujących głównie śmierć.
Jest jeszcze nierozwikłana zagadka nazwy Pustyni Cieni, w której większość widzi po prostu cień dawnej potęgi krainy, z której nie pozostało nic, poza wietrzejącymi ruinami i kupą piachu.